Gå til indhold
FORSIDEN | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
 Sydvestjysk SygehusTil Region SyddanmarkTil forsiden
Forside - Sydvestjysk SygehuspilUddannelsepilLægepilYngre læger - Lægeforeningen

Yngre læger - Lægeforeningen

Yngre Lægers formål er at varetage de yngste lægers faglige og økonomiske interesser. På Sydvestjysk Sygehus repræsenteres foreningen ved følgende tillidsrepræsentanter: 

   
Læge Nikolaj Mannering

 

 

Læge Sukriye Corap
Nikolaj Mannering (barsel)
Nikolaj.Mannering2@rsyd.dk
Læge
Hæmatologisk Afdeling Esbjerg
 

Sukriye Corap
Sukriye.Corap@rsyd.dk
Læge
Ortopædkirurgisk Afdeling

Barselsvikar
Andriette Dessau-Arp
andriette.dessau@gmail.com
 
Musa Büyükuslu

Musa Büyükuslu
musa88@msn.com
Læge
Kirurgisk afdeling

   
Læge Manuel Demirovic
 

Manuel Demirovic
Manuel.Demirovic2@rsyd.dk
Læge
Neurologisk afdeling

Christina Kirkegaard Rasmussen
crasm09@gmail.com 
Læge
Pædiatrisk afdeling

 

 
Save Schrøder
Amanda Cecilie Roldborg

Save Schrøder 
saveschroder@hotmail.com 
Læge
AOA

Amanda Cecilie Roldborg
amanda@roldborg.dk
Læge
Gynækologisk/Obstetrisk afdeling
   
Nata Kermanian

Nata Kermanian
natamd1356@yahoo.com
Læge
Radiologisk Afdeling

 
 
 

 
 
 
   

 


Siden er sidst opdateret 13-11-2019



Sydvestjysk Sygehus | Finsensgade 35, 6700 Esbjerg | Tlf. 7918 2000 | www.sydvestjysksygehus.dk