Gå til indhold
FORSIDEN | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
 Sydvestjysk SygehusTil Region SyddanmarkTil forsiden

Thrombosis - Research Unit

Research Staff Members

 

Research Lead

Link to publications

Jørgen Brodersen Gram
Professor, DMSc.
Department of Clinical Diagnosticts-
Clinical Biochemistry and Immunology
Joergen.Gram@rsyd.dk
Tel. +45 7918 2411
 Joergen.Gram@rsyd.dk
Tel.: +45 7918 2411 

.
 

Associate Professor

Link to publications

Anna-Marie Bloch Münster
Associate Professor, PhD.
Anna-Marie.Bloch.Munster@rsyd.dk
Tel. +45 7918 2462
Anna-Marie Bloch Münster

Associate Professor

Link to publications 

 

 

Else Bladbjerg
Associate Professor, MSc, Ph.D.
Department of Clinical Diagnosticts -
Clinical Biochemistry
EBladbjerg@health.sdu.dk
Tel. +45 7918 2423

Billede Else Marie Bladbjerg
 

Associate Professor

Link to publications
 

Johannes Sidelmann
Associate Professor, MSc, Ph.D.
Department of Clinical Diagnosticts -
Clinical Biochemistry
Johannes.Sidelmann@rsyd.dk
Tel. +45 7918 2415 
  Johannes.Sidelmann@rsyd.dk
Tel.: +45 7918 2

Billede Johannes Sidelmann
 
Consultant

Vakur Bor
Consultant, Ph.D.
Department of Clinical Diagnosticts -
Clinical Biochemistry
Vakur.Bor@rsyd.dk
Tel. +45 7918 2440

.
 
Senior Researcher

Yaseelan Palarasah
Senior Researcher, Ph.D.
Department of Clinical Diagnosticts -
Clinical Biochemistry
Yaseelan.Palarasah@rsyd.dk
Tel. +45 7918 3681

.
 
Technician 

Anette Larsen
Technician
Department of Clinical Diagnosticts -
Clinical Biochemistry
Anette.Larsen@rsyd.dk
Tel. +45 7918 2426 

.
 
Technician

Kathrine Overgaard 
Technician
Department of Clinical Diagnosticts -
Clinical Biochemistry
Kathrine.Overgaard@rsyd.dk  
Tel. +45 7918 2426

.
 
Technician

Gunhild Brixen Nielsen
Technician
Department of Clinical Diagnosticts -
Clinical Biochemistry
Gunhild.Brixen.Nielsen@rsyd.dk
Tel. +45 7918 2426 

.
 
Technician

Lars Chr. Nielsen
Technician
Department of Clinical Diagnosticts -
Clinical Biochemistry
Lars.Chr.Nielsen@rsyd.dk
Tel. +45 7918 5639

.
 

Research Assistent 

 

 

Anne Cathrine Meldgaard Godtfredsen
Research Assistent, Physician 
Anne.Cathrine.Meldgaard.Godtfredsen@rsyd.dk
Tlf. 7918 2747

 
.
 
 

Ph.D. student 

 

 

Daniel Biltoft
Ph.D. student, Deparment of Regional Health Research, University of Southern Denmark
Daniel.Biltoft@rsyd.dk
Tel. +45 7918 3342

.
 

Ph.D. student 

 

 

Line Espenhain Langrebe
Ph.D. student, Deparment of Regional Health Research, University of Southern Denmark
Line.Espenhain.Langrebe@rsyd.dk
Tel. +45 7918 2473

.
 
Research secretary

Karen Maria Elsted Hansen
Research secretary
Department of Clinical Diagnosticts -
Clinical Biochemistry
Karen.Maria.Elsted.Hansen@rsyd.dk
Tel. +45 7918 2419

.

 


Siden er sidst opdateret 13-9-2019



Sydvestjysk Sygehus | Finsensgade 35, 6700 Esbjerg | Tlf. 7918 2000 | www.sydvestjysksygehus.dk